Kociorys Leona

Leon jest dużym kocurem rasy zwanej potocznie dachowcami, mimo, iż płynie w nim również krew bengalska. Urodził się w lipcu 2009 roku.

Leon trafił do mnie jako małe kociątko "po przejściach" i mimo, że moją miłością od zawsze były maine coon'y ukradł mi serce z zachwycającą łatwością. Być może częściowym powodem był jego wiek - zdecydowanie zbyt młody, który spowodował, że mój mały, mądry miś od początku uznał mnie za swoją matkę i tak też mnie traktuje.Od małego jest kocurkiem odważnym, sprytnym i otwartym do ludzi. Wyciągnięta do niego ręka, nawet całkiem obca, nie peszy go - jest sygnałem że trzeba wyprężyć grzbiet i wziąć się do pracy.  A pracuje, tfu, mruczy jak nikt! Nasz Leon to istny traktorek - gdy raz uruchomi mruczenie słychać go w całym mieszkaniu!

Mały Leon był dzieckiem, którego wszędzie było pełno - w jednej sekundzie wspinał się na lodówkę, by w następnej wyskoczyć spod stołu lub bawić się myszką zupełnie gdzie indziej. Oj było z niego niezdrane, szalone stworzonko... Bardzo szybko jednak pokazał nam jaki z niego mądry chłopak - nie ma w domu drzwi, których ten kot nie otworzy, jeżeli coś go zainteresuje to z 100% pewnością dostanie się do tego nawet jeśli na drodze stanie mu szafka, pudełko, czy, o zgrozo, jakiś kartonik. Nasza metalowa puszka na karmę po dziś dzień nosi ślady po głodnym koteczku poszukującym jedzonka :) Jednocześnie z kombinatorstwem ujawniła się też inna cecha naszego spryciula, a mianowicie troskliwość. Leon jest typem kota, który łóżka chorej Pani w życiu nie opuści. Jak dziś pamiętam naszego pierwszego wspólnego sylwestra. Wyjechaliśmy ze znajomymi na Kaszuby, 5-cio miesięczny Leon oczywiście z nami. Nowy 2 piętrowy dom, masa ludzi i... zero stresu. Niestety przeziębiłam się :( Leon przez cały nasz pobyt biegał do sypialni na górze, włamywał się do pokoi i znosił mi wszelkie znalezione chusteczki - nie ważne jak głośno było nie oddalał się dalej niż na 2-3 metry.

Wraz z czasem z maleńkiego kociątka wyrósł potężny, na dzień dzisiejszy, 9 kilogramowy kocur.

Kot otwarty, przyjazny, z oczami kota ze Shreka.
Kot, który zawsze chce być blisko ludzi, nie boi się zmian, chętnie spaceruje czy bawi się z psami.
Kot, który pokazuje swoje uczucia na wszelkie możliwe sposoby.
Mój ideał12 komentarzy:

 1. Mam podobnego, tylko młodziaka rocznego :) Teraz wiem jak będzie mój wyglądał jak stanie się dojrzałym kocurem - pięknie :)
  Bure się bardzo piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam - na pewno śliczny będzie. Ba! Już jest :)

   Usuń
 2. Leonku ♥ ♥ ♥
  Ja CIę,ja CIę...już nie mogę .....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Syluś! Ty jesteś zawsze u nas mile widziana - wpadaj i zaraz możesz... co tylko chcesz :)

   Usuń
  2. Dziękuję Kfiatuszku ♥ cieszę się ogromnie i na pewno będę do Was zaglądać..
   Tylko jak widzę Leonka ♥ to mięknę :oops:
   Wycałuj mojego Love jak wrócicie i jeszcze raz ogromne gratki :) !!!!

   Aaa i oczywiście jak masz tylko ochotę ,zapraszamy do nas.Wszak na razie u nas bez szału,bo mocy brak,ale kiedyś tej mocy nabiorę chyba c'nie? :)

   Usuń
 3. świetny facet!! a ta troskliwością to mnie rozłożył na łopatki! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Charakter to on ma świetny - delikatny, troskliwy, kochający i bardzo inteligentny.

   Usuń
 4. a miziadło do potęgi entej ♥ ♥ ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Kobieto dlaczego tak spasłaś tego biednego Leona, toż Ty go skrzywdziłaś bardzo! Kochać koty - nie znaczy przekarmiać!
  Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Elżbieto!
   Leonek rzeczywiście ma nadwagę - nie zamierzam z tym dyskutować, ale nie ma co się sugerować kilogramami. Leon jest bardzo duży rozmiarowo - stojąc obok mojej MCO nie jest nic mniejszy. Leonek ma również spory apetyt i bardzo dobre wyniki krwi - jest zdrowy i sprawny (aż za bardzo ^^). Jak dla mnie jest szczęśliwy, a nie skrzywdzony choć i tak jest na diecie.

   Usuń
 6. juskasjus - A ja bym chciał wiedzieć skąd kfiatek wie, że Leon ma koligacje z bengalem???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo kfiatek ratował maluchy z mezaliansu to i co nieco wie.

   Usuń